Kobiety w terenie z Silesiapark4x4!

DSCN8883III Off-road’owy Dzień Kobiet z Silesiapark 4×4 już za nami. Zdecydowanie stwierdzamy, że była to NAJLEPIEJ zorganizowana impreza o turystycznym charakterze w jakiej było nam dane uczestniczyć. Ale po kolei.

Uczestników gościła gmina Mierzęcice, której włodarze: Wójt Grzegorz Podlejski oraz Zastępca Wójta Andrzej Cembrzyński służyli pomocą podczas przygotowań, a w Dniu Święta Pań swoją obecnością uświetnili uroczystość otwarcia imprezy i start rajdu. Trasa poprowadzona została w taki sposób by zawodnicy mogli poznać różnorodność mierzęcickich krajobrazów. Ze szczytów wzniesień rozpościerały się wspaniałe widoki na Zbiornik Przeczycki, okoliczne pola, lasy, a także lotnisko Pyrzowice.

Aby uniknąć tłoku na trasie została ona podzielona na dwa etapy: jeden liczący ponad 32 km i drugi 60-cio kilometrowy. Startujące załogi podzielone zostały natomiast na 3 grupy: podczas gdy dwie pierwsze pokonywały przypisane sobie trasy, trzecia bawiła się w bazie rajdu mierząc się z przygotowanymi przez organizatorów konkurencjami zręcznościowymi. Pomysł ekipy z Silesiapark 4×4 uważamy za DOSKONAŁY. Widać, że organizacja rajdów turystycznych z dużą ilością startujących (ponad 60)  załóg nie jest dla nich niczym nowym!

DSCN8898

 

Obie trasy prowadziły drogami polnymi i leśnymi, sporadycznie zahaczając o asfalt. Poziom trudności dopasowany był

Nie jest jednak tak, że zupełnie zapomniano o wielbicielach błota i pokonywania trudnych przeszkód terenowych. Mogli oni spróbować swoich sił na specjalnie dla nich przygotowanym torze – w ruch poszły wyciągarki, koledzy i wszelkie inne off-road’owe szpeje. do umiejętności i sprzętowych możliwości początkujących wielbicieli off-road’u poruszających się seryjnymi samochodami terenowymi oraz SUV’ami. Nieco adrenaliny dostarczyły dwie, zupełnie niegroźne, przeprawy wodne.

DSCN9023Na szczególne słowa uznania zasługuje organizacja bazy rajdu. Profesjonalna scena i nagłośnienie sprawiły, iż wszelkie komunikaty docierały do wszystkich zgromadzonych, a odtwarzana muzyka podkręcała świąteczną atmosferę. Strefa gastronomiczna serwowała świetne kiełbaski z grilla i była wyposażona w wystarczającą ilość miejsc siedzących dla posilających się gości.

Zadania sprawnościowe dostarczyły startującym dużo radości. Do dobrze znanych alkogogli i wbijania gwoździ na czas organizatorzy dołożyli trzęsidupkę, joystick oraz test stewarda. Ciekawi Was na czym polegały trzy ostatnie konkurencje? Od nas się nie dowiecie, być może będziecie mieli okazję poznać się z nimi bliżej podczas następnej imprezy organizowanej przez Silesiapark 4×4.

 

Czas na podsumowanie. Organizatorzy włożyli wiele starań i wysiłku w przygotowanie Święta Pań. Udało im się uzyskać wsparcie lokalnych władz i przychylne spojrzenie leśników. Przez interesującą trasę prowadził perfekcyjnie przygotowany roadbook, w którym wszystkie kolejne kratki opisane zostały z zegarmistrzowską precyzją. Atmosfera panująca podczas całej imprezy pozwalała każdej uczestniczce (uczestnikowi) czuć się pewnie, bezpieczni i swobodnie, niezależnie od zgromadzonego doświadczenia off-road’owego czy wartości posiadanego pojazdu.DSCN9036

Jestem przekonany, że tak przygotowane imprezy mocno wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku off-road’owców!

 

Zapomniałbym o najważniejszym! Podczas rajdu widziałem wielu mężczyzn noszących sukienki i spódnice. Syndrom czasów?? ;-)

 

Zapraszamy do naszej galerii.

 

 

 

Napisz komentarz