TRIAL 4×4 nabiera tempa!!

TRIAL 4x4Ruszyło odliczanie do startu cyklu TRIAL 4×4 2014! Zawody trialowe są konkurencją bardzo widowiskowa dla kibiców, a jednocześnie szalenie wymagającą dla zawodników. Dla tych, którzy nie wiedzą, wyjaśniamy o co w trialu chodzi.

W największym uproszczeniu celem każdej startującej załogi jest przejechanie przez ustawione przez organizatorów bramki w określonej kolejności w możliwie najkrótszym możliwym czasie. Proste? NIE! Specyfika trialu polega na tym, że bramki ustawione są w miejscach trudno dostępnych, a pokonanie ich we właściwej kolejności zmusza pilota i kierowcę do szalonego wysiłku fizycznego i intelektualnego!! Sytuacji nie poprawiają punkty karne, które zdobyć można za każde wystąpienie przeciw regulaminowi, czyli np. cofanie, dotknięcie słupka bramki, uszkodzenie drzewa etc.

Niezmiernie ważny jest podział startujących załóg na cztery klasy, zależnie od stopnia modyfikacji samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu obok „wszystkomających” zmot mogą startować seryjne samochody terenowe. Trasy dla poszczególnych klas dostosowane są do możliwości startujących w nich samochodów!!

Oto częstochowska runda cyklu Escape Lovells TRIAL 4×4 widziana przez obiektyw Terenwizji:

W roku 2014 organizatorzy cyklu planują rozegranie 6 dwudniowych rund. Tegoroczną nowością jest włączenie do rozgrywki quadów!

Harmonogram rund cyklu TRIAL 4×4 2014:

26-27.04.2014 – Wysoka k/Zawiercia
17-18.05.2014 – informacja wkrótce
14-15.06.2014 – Lędziny
30-31.08.2014 – informacja wkrótce
27-28.09.2014 – Częstochowa
25-26.10.2014 – informacja wkrótce

Z nieoficjalnych przecieków wiemy, że oprócz podanych lokalizacji TRIAL 4×4 zagości do Wrocławia, Brzeska i Czeladzi. Damy Wam znać gdy tylko otrzymamy od organizatora potwierdzoną informację.

Czy warto bawić się w trial?? Zdecydowanie tak! Jest to świetna okazja by poznać wielu ciekawych ludzi i odkryć możliwości swojego samochodu, który nie wymaga kosztownych modyfikacji dla startu w klasie zielonej lub niebieskiej.

Regulaminy cyklu oraz formularz zgłoszeniowy możecie znaleźć tutaj. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia przygotowanego z przymrużeniem oka podsumowania zeszłorocznego cyklu ESCAPE LOVELLS TRIAL 4×4!

 

Do zobaczenia 26 kwietnia na Wysokiej!!

Napisz komentarz