Rajd Niepodległości z Silesiapark4x4 – słów kilka o tym jak było.

Rajd Niepodległości_1Co prawda Święto Niepodległości według kalendarza wypada 11 listopada, jednak off-rod’owe jego obchody zorganizowane przez Silesiapark4x4 są już za nami. Impreza odbyła się 8 listopada w okolicach Dąbrowy Górniczej, biuro rajdu zlokalizowane było nad zalewem Pogoria III.

Tegoroczny Rajd Niepodległości miał charakter turystyczny i adresowany był do właścicieli wszystkich samochodów terenowych, tak seryjnych jak i bardziej przystosowanych do terenowych zmagań. By uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy przygotowali 96-cio kilometrową trasę, która prowadziła głównie polnymi i leśnymi drogami, doskonale ukazując piękno najbardziej zielonej gminy na śląsku.

Uczciwie muszę powiedzieć – organizatorzy wykazali się wielkim kunsztem wytyczając trasę. Tak ja, jak i mój pilot oraz większość z przybyłych 60 załóg znamy Pogorię i okolicę Dąbrowy, ale w niektórych miejscach byliśmy zupełnie zagubieni – w zasadzie nawet dziś nie potrafię wskazać na mapie, nieczynnego już, wybetonowanego zbiornika, który był jedną z atrakcji, do których prowadził roadbook.

Rajd Niepodległości_bok

Rajd miał charakter turystyczny i taki był. Padający deszcz doprawił trasę odrobiną błota, jednak nadal była ona przejezdna dla wszystkich aut terenowych. Do dziś nie została rozwiązana zagadka jak w takich warunkach i na prostej drodze można położyć auto na boku, ale jednej załodze sztuka ta się udała…

Impreza była świetnie przygotowana i doskonale poprowadzona, zdecydowanie jednak nie była by tak udana gdyby nie pomoc, jaką Silesiapark4x4 otrzymała od życzliwych firm i instytucji. Swoim patronatem rajd objął prezydent miasta Dąbrowy Górniczej, to on również ufundował puchary dla najlepszych załóg.

Wsparcia Silesiipark4x4 udzieliły również Titanium, Motul oraz śląski dealer marki Jeep firma Ganinex, która w bazie rajdu przygotowała pokaz najnowszych modeli legendarnej marki.Rajd Niepodległości_4

Podsumowując, Silesiapark4x4 po raz kolejny pokazała, że na Śląsku nie ma sobie równych w organizacji imprez terenowych. Świetna trasa, doskonała organizacja i prawie ( ;-) – kto był ten wie o co chodzi) idealny roadbook, czegóż chcieć więcej?

Korzystając z okazji chcę w imieniu wszystkich uczestników podziękować Panu Prezydentowi Dąbrowy Górniczej Zbigniewowi Podraza oraz sponsorom: Titanium, Motul’owi i Ganinex’owi. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy wziąć udział w świetnym rajdzie!

Rajd Niepodległości_2 Rajd Niepodległości_3 Rajd Niepodległości_5Rajd Niepodległości_7 Rajd Niepodległości_8 Rajd Niepodległości_6Rajd Niepodległości_9 Rajd Niepodległości_10

 

Napisz komentarz