Terenem na narty – przegląd zimowych propozycji!

Jeep_nartyMój kalendarz oraz zaokienny termometr wskazują, że nieuchronnie zbliżanie się zima, pora roku w której off-road’owe życie zamiera, a większość wielbicieli jazdy po bezdrożach zaszywa się w garażach udoskonalając samochody, lub siedząc przed komputerem przegląda zdjęcia z minionego sezonu. Tak jednak być nie musi. Przeszukując internet w poszukiwaniu sposobów na zabicie zimowej nudy natknąłem się na propozycje off-road’owych wyjazdów w miejsca atrakcyjne terenowo, a także NARCIARSKO!! Zapraszam Was do zapoznania się z porównaniem ofert, które dla Was wybrałem.

 

Propozycja 1 – „Zimowa Ekskursja”, Ukraina z KTM PTTK Bezdroża, 8-15.02.2014 r.

ekskursja

Bezdroża zapraszają Was na świetnie przygotowane trasy ukraińskiego kurortu narciarskiego Bukovel. Jest to jeden z najlepszych ośrodków tego typu w Europie Wschodniej, w którego skład wchodzi 55 km tras narciarskich, do których prowadzi 16 wyciągów krzesełkowych. Atrakcją jest możliwość jazdy na oświetlonych stokach bez dodatkowych dopłat do skipass’ów!

Off-road’owe atrakcje imprezy to próba zimowego wjazdu na Przełęcz Legionów, przejazd pomiędzy Sławskiem, a Filipcem oraz włóczęga po przepięknej huculszczyźnie z możliwością zwiedzania „huculskiej stolicy” – Worochty.

Szczegoły: TUTAJ

 

Propozycja 2 – Snowsafari Karpaty, Rumunia z Maramuresz.com, 7-14.02.2014 r.

Snowsafari

Maramuresz.com po raz kolejny zaprasza w Karpaty, tym razem w zimowej scenerii. Organizator zapewnia, że zabierze w Was w miejsca skrajnie odmienne od przepełnionych alpejskich lub podhalańskich narciarskich kurortów.

Trasa imprezy dobrana będzie tak, by zadowolić zarówno poszukiwaczy wrażeń off-road, genialnych widoków, lokalnych klimatów i miejscowej ciorby, a także zaspokoić potrzeby socjalno-bytowe: wygodne pensjonaty, przyzwoite stoki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów narciarstwa i snowboardingu. Infrastruktura przystokowa przeróżna – od 40-letnich drewnianych krzesełek, do nowoczesnych gondoli z 2012r.

Do pokonania trasy wystarczy każdy samochód z napędem na 4 koła, również SUV.

Szczegóły: TUTAJ

 

Propozycja 3 – Zimowa Rumunia z Przygody4x4.pl, 21.02.-1.03.2015 r.

 rumunia4x4_zima_baner1

Jeździsz na nartach lub desce? Masz terenówkę lub auto klasy SUV? Chcesz poznać nowe miejsca, uciec od zatłoczonych stoków w Polsce? Ten wyjazd może Cię zainteresować. Wyrusz wspólnie z ekipą Przygody 4×4 na tydzień do zasypanej śniegami Transylwanii oraz w Karpaty południowe. Codziennie odwiedzicie inny ośrodek narciarski, codziennie zanocujecie w innym, klimatycznym pensjonacie, a pomiędzy poszczególnymi miejscami poruszać się będziecie po ciekawych i widokowych rumuńskich drogach – nie koniecznie głównych i dobrze odśnieżonych.

Czekają na Was nietuzinkowe miejsca, wspaniałe widoki, długie integracyjne wieczory przy palince oraz emocjonujące przejazdy. Zmagania narciarskie i offroadowe przerwane zostaną spacerem po Parku Narodowym Padisz, zobaczycie Góry Bihor, połoniny w szacie zimowej przy słynnej trasie Transalpina, góry Sureanu oraz obowiązkowo zaliczycie zjazd na worku z sianem.

Szczegóły: TUTAJ

 

PODSUMOWANIE

Oferta zimowych wyjazdów narciarsko – terenowych jest bardzo atrakcyjna. Poniżej zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące każdej z propozycji. Mam nadzieję, że pomogliśmy Wam zaplanować zimowy urlop.

tabela zima

 

Napisz komentarz