Wiosna z impetem wkroczy do CAMP 4×4!

camp4x4-widgetPanująca za oknem aura pozwala mieć nadzieję, że wiosna jest tuż za rogiem. Znużeni szarą i ponurą zimą powinniśmy zadbać o godne jej przyjęcie. Z doświadczenia wiem, że pierwszy dzień wiosny obfituje w wiele terenowych imprez, których uczestnicy demonstrują radość z odejścia zimy i nadejścia ciepłych dni. W tym roku wyjątkowo ciekawie zapowiada się uroczyste powitanie wiosny organizowane przez świętokrzyski CAMP 4×4.

Ekipa CAMP’u postanowiła przygotować dwie jednodniowe imprezy: Przeprawowe Wagary oraz Turystyczne Szukanie Wiosny, które odbędą się odpowiednio 21 i 22 marca.

Wiosna CAMP4x4

Przeprawowe Wagary to impreza przeprawowa w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Będzie głębokie błoto, pieczątki w miejscach „dostępnych inaczej”, strome zjazdy i podjazdy oraz trawersy – jeszcze bardziej strome niż wcześniej wspomniane zjazdy i podjazdy ;-)

przeprawowe wagarySkala trudności przygotowanego terenu wymusza odpowiednie przygotowanie samochodów: opony MT to minimum, a wyciągarka to NIEZBĘDNY element wyposażenia każdego startującego samochodu.

Turystyczne Szukanie Wiosny to, w odróżnieniu od Przeprawowych Wagarów, impreza adresowana do posiadaczy nawet seryjnych samochodów terenowych. W trakcie rywalizacji startujące załogi poruszać się będą według otrzymanego roadbook’a, a na trasie będą czekały na nie zadania terenowo-rozrywkowe.
Każda startująca załoga powinna być wyposażona w:

CAMP4x4_szukaniewiosny

  • Auto z napędem 4×4
  • Nawigację GPS
  • Zalecane posiadanie dzieci (sprawdzają się rewelacyjnie jako wielofunkcyjna narzędzie turystyczne zastępując nawigację, wyciągarkę, radio, teściową, etc.)

Na zakończenie imprezy, przy ognisku z kiełbaskami wyłonieni zostaną zwycięzcy, rozdane będą upominki, a następnie utopiona zostanie Marzanna!!

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie, że obie imprezy objęte są limitem załóg! Czasu na wysłanie zgłoszenia nie zostało dużo!!

 

Napisz komentarz