Pionowe zjazdy i podjazdy, trawersy, skały i mnóstwo dołków, czyli trudna i wymagająca edycja Poland Trophy 4×4 Terenowiec Extreme w Górach Sowich!

PT_logo_2015_v2Po mokrym i bagiennym rozpoczęciu sezonu letniego w Sokółce, przyszedł czas na Off Road w Górach Sowich. I tu teren i jego ukształtowanie będzie jak odległość pomiędzy edycjami – daleka!

 Nie będzie wody i bagien, a błota co najwyżej do połowy koła, ale za to będzie kwintesencja jazdy technicznej. Chyba wszyscy w świecie Off Roadu znają kultowe OS-y takie jak „Walimski Trawers Wójta”, „Cmentarz” czy pionowe trawersy po skałach na Torze Off Road`owym w Dzikowcu.

PT III Edycja Dzikowiec 2014 Seweryn Panek (7)Tu czekać będzie na Was prawdziwe wyzwanie, to właśnie tu poznacie do czego tak naprawdę jest druga wyciągarka dachowa, podczas wiszenia na niemal pionowych trawersach. To właśnie tu liczą się tak bardzo umiejętności, odwaga i jazda na granicy możliwości sprzętowych a nie wyłącznie szybkość wyciągarki i ilość posiadanego „szpeju”.

Rajd Poland Trophy 4×4 Terenowiec Extreme to impreza trudna i wymagająca. Prawdziwe wyzwania jak zwykle czekają zawodników klasy No Limit oraz Advence, gdzie rywalizacja będzie toczyć się w na dwóch etapach. W nocy z piątku na sobotę zostanie rozegrany Etap Nocny. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą w sobotę na trasę Etapu Dziennego. W trakcie każdego z etapów do pokonania będzie kilka odcinków specjalnych.

Nie zapominano o osobach chcących zadebiutować w tego typu zawodach oraz tych, które szukają po prostu dobrej zabawy. Klasa Challenge pozwala wystartować na profesjonalnie wytyczonych OS-ach, bez długich i kosztownych przygotowań. Wystarczą chęci, napęd na cztery koła i wyciągarka. Zawodnicy w klasie CHL startują tylko w Etapie Dziennym, czyli w sobotę – nie jadą odcinka nocnego, który przewidziany jest tylko dla klas NOL i ADV. Natomiast ilość OS-ów dla klasy CHL w trakcie etapu dziennego ulegnie zwiększeniu do 5. OS-y dla tej klasy będą łatwiejsze niż do tej pory, ale treściwe. Do tego kilkadziesiąt km dojazdówki po pięknych terenach i mamy przepiękną trasę dla CHL. Załogi w klasie CHL będą mogły odprawiać się zarówno w piątek, jak i w sobotę. Kolejna dobra wiadomość to atrakcyjne wpisowe, które w klasie CHL zmniejsza się do 550 PLN.

PT III Edycja Dzikowiec 2014 Seweryn Panek (2)Fundatorem nagród będzie 4×4 Terenowiec - krakowska firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off Road. Jest przedstawicielem marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń i do zobaczenia.

Formularz na: www.pt-serwis.pl

Źródło: Informacja prasowa Euroforum Sp. z o.o.

Foto: Seweryn Panek

Napisz komentarz