Świętokrzyska Inwazja Świątecznej Pomocy nadciąga!!

BanerOgólnopolska Terenowa Integracja (OTI) dla Choinki to akcja, w ramach której wielbiciele off-road’u z terenu całego kraju wspierają dzieci z domów dziecka i najuboższych rodzin. Podczas organizowanych w ramach akcji rajdów, wycieczek i terenowych imprez przeprowadzane są zbiórki zabawek, pieniędzy oraz licytacje otrzymanych od sponsorów fantów. Zgodnie z ideą OTI cały dochód przeznaczany jest na świąteczne prezenty dla dzieci z wybranych przez organizatorów rodzin lub ośrodków opiekuńczych.

W świętokrzyskiem już po raz trzeci organizację świątecznego zlotu dobrych ludzi wzięli na siebie członkowie Klubu Wertep z Brodów, Stowarzyszenia Świętokrzyskie Jeep oraz Baza Off-road’owa CAMP 4×4. Głównym darczyńcą imprezy została firma Escape z Wadowic.

KlasyŚwiętokrzyska OTI odbędzie się 5 grudnia i będzie charytatywną imprezą o charakterze zlotu z elementami rywalizacji. Organizatorzy zapowiadają podział uczestników na dwie klasy, zależnie od stopnia przygotowania samochodu… renifera, chciałem powiedzieć ;-) :

  1. RENIFER WYPRAWOWO-WŁÓCZYKIJOWY (turystyk)
    Zwierzę wyposażone w napęd czterokopytny o rozmiarze podkowy do 35 cali z dowolną podeszwą. Renifer nie może posiadać magicznego kołowrotka. Stworzenie to ma służyć Św. Mikołajowi do rozwózki prezentów w bardziej cywilizowane i przyjazne strony świata. 
  2. RENIFER PRZEPRAWOWO- GRZĘZNĄCY (wyczyn)
    Zwierzę wyposażone w napęd czterokopytny mogące posiadać kończyny przeszczepione od innych, bardziej wytrzymałych stworzeń. Podkowa dozwolona do 37 cali – Podeszwa nie ma znaczenia. Zaletą owego stwora jest magiczny kołowrotek z liną i pasami. Zwierzę może posiadać wszczepione zastawki serca, jak również wymieniony cały organ. Z założenia taki stwór ma służyć Św. Mikołajowi do rozwózki prezentów w bardzo niedostępne krańce świata.

Tegoroczna OTI odbędzie się w województwie świętokrzyskim na pograniczu ziemi iłżeckiej i ostrowieckiej, na zupełnie nowych terenach. Organizatorzy obiecują, że nie zabraknie ciekawych tras o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Uczestnicy będą się poruszać drogami szutrowymi w okolicach Jeziora Brody. Nie zabraknie również terenowych prób sprawnościowych.
Podczas imprezy zlicytowane zostaną podarki ofiarowane przez Escape oraz szeroką rzeszę lokalnych przedsiębiorców o dobrym sercu. Cały dochód z wpisowego i licytacji przekazany zostanie na prezenty świąteczne dla dzieci ze świętokrzyskich domów dziecka.

Organizatorzy zapraszają również osoby nie posiadające swoich samochodów terenowych. Oni również mogą pomóc, a na pewno nie będą się nudzić!!

Honorowym patronatem imprezę objęła Pani Wójt gminy Brody!

Informacje techniczne:

Data: 5 grudnia 2015
Baza imprezy i start: Stadion Kamienna Brody w Brodach Iłżeckich
Wpisowe minimum 150 zł od załogi (możesz przekazać więcej!!)

Zapisy: http://www.camp4x4.pl/ogolnopolska-terenowa-integracja-2015-swietokrzyskie/oti-2015-zgoszenia/
Bieżące informacje dotyczące imprezy TUTAJ.

WAŻNE!!

W trakcie trwania OTI przeprowadzona zostanie zbiórka maskotek i łakoci dla dzieci, które nie spodziewają się wizyty Mikołaja. Wiecie co robić ;-)

Plakat

Napisz komentarz