OFF ROAD ICE CHALLENGE – zima nie musi być nudna!!

Ice Road Challenge6 lutego w Kamieniołomie Niegowonice odbędzie się pierwsza odsłona OFF-ROAD ICE CHALLENGE, nowej imprezy organizowanej przez, znaną z organizacji cyklu Poland Trophy, firmę Euroforum. Impreza nie tylko nowa, ale i nowatorska, zawierać będzie elementy rywalizacji, które dotychczas nie były spotykane, ale o tym za chwilę.

Organizatorzy proponują uczestnikom udział w rajdzie w jednej z trzech klas, których trudność dostosowana zostanie do stopnia zmodyfikowania samochodu:

Klasa SERYJNY WYCZYN – zawodnicy ścigać się będą na wyznaczonej przy pomocy taśm trasie, która zostanie w całości oddzielona od trasy klas WYCZYN i EXTREM ELEKTRYK. W tej klasie organizatorzy nie planują OS’ów, a poziom trudności opisany jest jako lekki. Zwycięży załoga, która pokona największą ilość okrążeń. Dopuszczone samochody lekko zmodyfikowane z jedną wyciągarką elektryczną.

Klasa WYCZYN – trasa do pokonania wg road book’a z zaznaczonymi PKP’ami oraz jednym czasowym OS’em. Poziom trudności trasy: ciężki! Zwycięży załoga, która zdobędzie największą ilość PKP’ów i pokona OS w najkrótszym czasie. Dopuszczone samochody z wszelkimi możliwymi modyfikacjami przy jednoczesnym zakazie użycia wyciągarki!!

Klasa EXTREM ELEKTRYK – trasa do pokonania wg road book’a z zaznaczonymi PKP’ami oraz jednym czasowym OS’em. Poziom trudności trasy: ciężki! Zwycięży załoga, która zdobędzie największą ilość PKP’ów i pokona OS w najkrótszym czasie. Dopuszczone samochody z wszelkimi możliwymi modyfikacjami z możliwością użycia wyciągarki elektrycznej.

ICE_harmonogramOFF-ROAD ICE CHALLENGE będzie łączył w sobie znane z Przeprawowych Mistrzostw H6 przeprawowe ściganie w obrębie wytaśmowanej pętli (klasa Seryjny Wyczyn), ze znanymi chociażby z tras Poland Trophy, PKP’ami (dla klas Wyczyn i Extreme Elektryk).

Nowością, którą niesie ze sobą OFF-ROAD ICE CHALLENGE, jest wprowadzona obok klasyfikacji indywidualnej, klasyfikacja drużynowa z podziałem na marki startujących samochodów. Organizatorzy przewidują start następujących marek: Land Rover, Suzuki, Mercedes, Nissan, Jeep, Mitsubishi i Toyota.

OFF-ROAD ICE CHALLENGE zapowiada się niezwykle atrakcyjnie nie tylko dla zawodników. Przeprawowe ściganie w zimowej scenerii dostarczy niezapomnianych wrażeń również wszystkim zebranym kibicom – dobrze znamy organizatorów rajdu i wiemy, że tak właśnie będzie.

Dla tych z Was, którzy z różnych względów nie będą mogli przyjechać i kibicować startującym załogom, portal magazyn4x4.pl przeprowadzi relację na żywo, dzięki której będziecie mogli być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które będą miały miejsce podczas rajdu. Już wkrótce uruchomiona zostanie strona rajdu, prezentująca wszystkie najważniejsze informacje go dotyczące.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu możecie zaleźć na stronie Organizatora .

Napisz komentarz