Zima na Szlaku Orlich Gniazd z Azymut 4×4 – dla nas było EXTRA!!

IMG_0225W sobotni poranek nieco zmarznięci i niewyspani, ale za to dobrze nastawieni, dotarliśmy na parking częstochowskiego TESCO Extra, gdzie zbiórkę wyznaczyli organizatorzy Zimy na Szlaku Orlich Gniazd. Na miejsce spotkania dotarło 19 samochodów pełnych spragnionych zimowej jazdy wielbicieli terenu. Panujące warunki pozwalały mieć nadzieję, że będzie dobrze: temperatura -14, słońce próbujące gdzieniegdzie przebić się przez spowijające niebo chmury, brak opadów, dookoła świeży, czysty śnieg. Jedyna niewiadoma to trasa, jaką przygotowali Agnieszka i Michał…

Cóż, obowiązki nie pozwoliły nam zostać do końca imprezy, w kolumnie przejechaliśmy tylko pierwszy odcinek trasy, który zakończył się wspólnym zdjęciem pod ruinami zamku w Olsztynie. Później kolumna miała skierować się w stronę Pustyni Siedleckiej, a następnie ku kolejnym jurajskim warowniom.

IMG_0216Przejazd z Częstochowy do Olsztyna zajął ok. 1,5 godziny. Trasa była raczej łatwa, zdecydowanie turystyczna i widokowa, a jej trudniejsze odcinki mniej wprawni kierowcy mogli objechać wskazanymi przez organizatorów objazdami. Jura zimą jest piękna, to wszyscy wiedzą, od soboty jednak wiem, że jest w niej wiele miejsc, których piękno potrafi zaprzeć dech. Ekipa Azymut 4×4 zna te miejsca doskonale i chętnie podzieliła się nimi z uczestnikami ich imprezy. Mnie podobało się bardzo!

Zima na Szlaku Orlich Gniazd była pierwszą imprezą organizowaną przez Azymut 4×4, w której mieliśmy okazję, choć przez chwilę, wziąć udział. Podobało nam się i zdecydowanie możemy polecić Wam wycieczki Agi i Michała. Atrakcyjna trasa, ciepła atmosfera, gotowość pomocy w każdej sytuacji, doskonała organizacja i sprawność prowadzenia kolumny – tak powinno być na każdym tego typu wyjeździe.

Będziemy obserwować rozwój Azymutu 4×4, który jest stosunkowo nowym organizatorem jurajskiej (i nie tylko) turystyki terenowej. Już w przyszły weekend wybieramy się na kolejną ich imprezę – Touristic Challenge, o którym pisaliśmy już na łamach Magazynu. Na pewno podzielimy się z Wami tym co tam zobaczymy.

 IMG_0208 IMG_0209 IMG_0210 IMG_0211 IMG_0212 IMG_0213 IMG_0231 IMG_0240 IMG_0244

 

Napisz komentarz