Terenowa turystyka na beskidzkich szlakach – ciekawa propozycja od Beskidzkie 4×4.

Beskidzkie4x4Beskidzkie 4×4 coraz mocniej wpisuje się w środowisko organizatorów turystyki terenowej. Możliwość LEGALNEGO przemierzania beskidzkich szlaków sprawia, że organizowane przez nich wyjazdy cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli podziwiania górskich krajobrazów z perspektywy samochodu terenowego. Szykując kalendarium wyjazdów na rok 2016 beskidzcy górale przygotowali trochę nowości.

Pierwsza zmiana względem wypraw znanych z lat ubiegłych jest wydłużenie czasu ich trwania. Doświadczenie wskazuje, że wyjazdy trwające 3 dni przypadły uczestnikom do gustu znacznie bardziej niż te dwudniowe. W roku 2016 każda wyprawa będzie rozpoczynać się odcinkiem nocnym i powitalną biesiadą w Bacówce u Harnasia!

Drugą tegoroczną nowością proponowaną przez Beskidzkie 4×4 są wyprawy rodzinne, skierowane do rodziców pociech, dla których wyzwaniem jest spędzenie całego dnia w samochodzie. Z myślą o nich, organizatorzy przygotowali interesujące zajęcia w „szałasie”, które skutecznie zajmą je podczas gdy rodzice będą przemierzać górskie szlaki. Dzieci będą brały udział w grach i zabawach pod okiem doświadczonych opiekunów.

Beskidzkie4x4_2Kolejną nowością przyniesioną przez 2016 jest możliwość wzięcia udziału w wyprawach nawet przez osoby nieposiadające swojej terenówki. Beskidzkie 4×4 daje możliwość wypożyczenia samochodu przygotowanego do terenowej jazdy. Rozwiązanie takie wydaje się być szczególnie interesujące dla osób, które rozważają zakup terenówki, ale nie wiedzą jaki model czy wyposażenie wybrać.

W roku 2016 Beskidzkie 4×4 proponuje 3 rodzaje cyklicznie organizowanych wypraw:

 1. 1.       Beskidzka włóczęga 3D – HARD
  Typowo off-road’owa, 3-dniowa wyprawa po pięknych zakątkach Beskidów, nastawiona bardziej na jazdę niż zwiedzania. Uczestnicy mają do pokonania około 170 km zróżnicowanych tras,  na których oprócz pięknych widoków na Beskidy, Gorce, Tatry nie zabraknie błota, jarów, rozlewisk, czy też stromych i śliskich podjazdów.
  UWAGA: Wymagane opony MT oraz sprawna wyciągarka!
 2. Z Babią Górą w tle – turystycznie
  Turystyczna 3-dniowa wyprawa z przewodnikiem Beskidzkim po terenach gmin Sucha Beskidzka, Stryszawa, Jeleśnia, Zawoja, Maków Podhalański, Budzów, Kalwaria, adresowana do posiadaczy seryjnych samochodów terenowych oraz SUV. Uczestnicy pokonają ponad 170 km tras w zróżnicowanym terenie, odwiedzając przy okazji ciekawe miejsca znajdujące się na terenie w/w gmin. W trakcie imprezy przewodnik przez CB na bieżąco podaje informacje o miejscu, w którym znajduje się kolumna oraz o ciekawych miejscach, które w danej chwili można zobaczyć.
  Szczegóły trasy każdorazowo ustalane są z grupą, tak aby spełnić jej oczekiwania oraz dostosować poziom trudności trasy do panujących warunków atmosferycznych oraz możliwości terenowych samochodów.
  Oczywiście organizatorzy pamiętają o kulinarno-rozrywkowej części wyprawy organizując ognisko, grill, wieczorną biesiadę i spotkanie z Harnasiem.
 3. Z Babią Górą w tle – rodzinnie
  Beskidzkie4x4_rodzinnieJest to zmodyfikowana wersja opisanej powyżej imprezy turystycznej. Jedyna różnica jest taka, że kiedy starsi zmagają się w terenie, Bacówka tętni życiem „na szałasie”. Dzieci po okiem opiekuna poznają bacowskie legendy i czary, tajniki życia w gazdówce, biorą czynny udział w takich pracach jak: zagnanie zwierząt do koszaru, karmienie zwierząt, udój, rozpalenie watry (ogniska), robienie sera, bundzu, oscypków, warzenie żentycy. Może znajdzie się i czas na poszukiwanie zbójnickiego skarbu.

Proponowane przez Beskidzkie 4×4 wyprawy wydają się być bardzo atrakcyjną propozycją dla wielbicieli terenowej turystyki. Terminy poszczególnych wyjazdów dostępne są już w naszym Kalendarzu imprez. Ze swej strony zapewniamy, że poddamy testowi poziom świadczonych przez beskidzkich górali usług, o czym będziecie mogli przeczytać na naszych łamach.

Napisz komentarz