OFF-ROAD Ice Challenge – kilka słów o tych, bez których by się nie udało!

ICE_logoDo startu OFF-ROAD Ice Challenge pozostało już tylko kilka dni. Załogi zaszyte w garażach kończą przygotowania techniczne samochodów, aby nie zawiodły w decydującym momencie. Organizatorzy załatwiają ostatnie formalności, kończą przygotowywać teren i robią wszystko co w ich mocy by planowana impreza stała na najwyższym poziomie.

To dobry moment by wspomnieć o tych, bez których organizacja tak złożonego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, czyli o sponsorach i przyjaciołach rajdu.

Szczególną uwagę i podziękowania jesteśmy winni głównemu sponsorowi nagród dla triumfatorów OFF-ROAD Ice Challenge, dystrybutorowi marki PENRITE. PENRITE to rodzina australijskich lubrykantów dedykowanych do zastosowania w szeroko rozumianej motoryzacji i mechanice, coraz śmielej podbijająca europejskie rynki. Trudno wymienić wszystkie produkty PENRITE, które znajdą zastosowanie w Waszych garażach i warsztatach: oleje silnikowe, przekładniowe i do automatycznych skrzyń biegów, płyny hamulcowe, chłodnicze oraz do układów wspomagania. Szczegółową ofertę PENRITE znajdziecie na stronie internetowej polskiego dystrybutora firmy Automore z Katowic.

PenriteKolejnym partnerem, którego życzliwe wsparcie trudno przecenić, jest gmina Łazy. Położenie gminy na skraju otuliny parku krajobrazowego oraz Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej stwarza doskonałe warunki do rozwoju turystyki i usług około – turystycznych. Najbardziej interesujące pod względem turystyczno-krajobrazowym tereny zlokalizowane są we wschodniej i południowej części obszaru gminy – są to tereny wchodzące w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. O atrakcyjności tego terenu decydują formy geomorfologiczne, bogactwo występowania różnych gatunków flory i fauny oraz wartości kulturowe znajdujące swoje korzenie w obiektach i zespołach obiektów zabytkowych.

ŁazyWśród atrakcji, które przyciągają turystów nie sposób wymienić imprez sportowo – rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy. Mają one głównie charakter lokalny, ale kilka z nich ma zasięg ponadregionalny i ogólnopolski.

W tym miejscu warto wymienić:

  • Przełajowe Biegi Policji oraz Przełaje Rowerowe Policji i Samorządowców im. sierż. Grzegorza Załogi – Hutki Kanki
  • Rajd terenowy – Poland Trophy
  • Biegi uliczne w ramach akcji Polska Biega
  • Turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży
  • Zawody Wędkarskie
  • Festyny z okazji Święta Kupały – Dni Łaz
  • Festyny środowiskowe (szkolne, przedszkolne, osiedlowe)

Turyści chcący spędzić w gminie kilka dni, lub z jej terenu rozpoczynać wycieczki na Jurę, mogą skorzystać z dobrze przygotowanej bazy noclegowej, którą zapewniają ośrodki wypoczynkowe, zajazdy, a także gospodarstwa agroturystyczne.

Cieszy fakt, że off-road zyskuje coraz szersze grono życzliwych i chętnych do pomocy sympatyków i sponsorów. Równie budująca jest świadomość wysokiego poziomu organizacyjnego terenowych wydarzeń, dzięki czemu współpraca na linii organizatorzy – sponsorzy zyskuje nowy, profesjonalny wymiar.

Napisz komentarz