JURA EXPO 2016 – krótka relacja z targów na których NASI (off-road’owcy) byli!!

Jura Expo_1Mój off-road’owy styczeń zakończył się na Jurze, gdzie przywiodły mnie dwie, bardzo interesujące imprezy. Jura Expo oraz Touristic Challenge były wystarczającym powodem, by w kolejną sobotę wcześnie wstać z ciepłego łóżka i po raz kolejny skierować Land Rovera w stronę Częstochowy. Jako, że pogoda bardzo dobrze rokowała, to raczej byłem spokojny o Touristic Challenge – znając Azymut 4×4 impreza MUSIAŁA się udać. Moją ciekawość przykuwała natomiast Jura Expo, bo co ciekawego, czego jeszcze nie widziałem, można zaprezentować na targach dotyczących Jury? Otóż można!

Targi Sportu, Turystyki i Rekreacji JURA EXPO 2016 przyciągnęły szerokie grono wystawców przedstawiających sprzęt oraz różnorodne formy aktywnego wypoczynku, które można uprawiać na Jurze. Swoją ofertę przedstawiło m.in. kilku znanych producentów rowerów, bardzo aktywnie promujących FAT BIKE’i, na których można było sobie pojeździć, obecny był również klub oferujący loty szybowcem nad Jurą, stoisko z karabinami na plastikowe kulki dla „twardzieli” oraz wiele innych wynalazków, jak chociażby przyczepy campingowe czy w pełni przygotowane do podróży campery, które wyglądały tak pięknie, że bałem się zapytać o cenę.

Jura Expo_4Środowisko off-road’owe obecne było w trzech miejscach. Wchodząc do hali wystawowej niemalże wpadłem na poruszającą się na quad’zie miłą panią z obsługi – to był pierwszy kontakt z pojazdem terenowym ;-) . Uniknąwszy śmierci pod czterokołowcem dotarłem do stoiska Ekipy Jurajskiej, która prezentowała swoje samochody oraz motocykle. Stoisko wzbudzało spore zainteresowanie wśród odwiedzających targi gości, po raz kolejny potwierdzając, że nie da się obojętnie przejść obok samochodu terenowego.

Z boksu Ekipy Jurajskiej tylko krok dzielił mnie od bardzo atrakcyjnie przygotowanego stoiska Klubu Turystyki Motorowej PTTK BEZDROŻA. Widać, że chłopaki przyłożyli się do organizacji straganu, starając się wyeksponować wszystkie uprawiane przez siebie, i proponowane również wszystkim zainteresowanym, formy aktywności. Dwa Discovery, kajak, umeblowany namiot, turystyczna kabina prysznicowa, sprzęt biwakowy, produkty Garmin’a oraz wiele atrakcyjnych gadżetów sprawiły, że stoisko prezentowało się bardzo profesjonalnie. Jako, że chłopaki z Bezdroży realizują wiele ciekawych projektów i na dodatek potrafią o nich równie ciekawie opowiadać, toteż chwilami nie było łatwo się do nich dopchać by chwilę porozmawiać.

Jura Expo_21Osobiście cieszy mnie promocja Jury, która jest dla mnie miejscem pięknym i niemalże magicznym. Wiem, że wielu twierdzi, że jest zadeptana, rozjeżdżona i nudna – ja jednak obstaję przy swoim i uważam, że na Jurze nie da się nudzić. Jeszcze większą radość budzi we mnie promocja LEGALNEGO o ciekawego off-road’u! Podziwiam wystawców, którym chciało się przewieźć sprzęt, zorganizować stoiska i promować swoją pasję, mam nadzieję, że ich działania przeobrażą się w sukces, czego osobiście mocno życzę!

Więcej zdjęć do zobaczenia w GALERII.

Napisz komentarz