Polska Liga Terenowa II Runda – 18 czerwca w Wiśle!!

Druga Runda Tegorocznej Polskiej Ligii Terenowej (PLT) zawita 18 czerwca do Wisły, która oprócz wspaniałych górskich pejzaży znana jest z tego, że pochodzi z niej Adam Małysz. Adama nikomu przedstawiać nie trzeba. Do niedawna niekwestionowany mistrz w skokach narciarskich, obecnie świetny kierowca rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar oraz wielu innych prestiżowych rajdów terenowych. Czy fakt, że Polska Liga Terenowa zagości w rodzinnej miejscowości mistrza to przypadek? Nie sądzę… ;-)

PLT_wisła3Organizatorzy wiślańskiej edycji PLT postanowili przygotować imprezę łączącą, jakże rozbieżne, oczekiwania zawodników ceniących sobie możliwość obcowania z piękną, górską scenerią podczas jazdy turystycznej oraz wielbicieli ciężkiej, technicznej przeprawy. Z tego powodu przygotowano aż pięć klas zawodniczych.

Do startu w klasach Wyczyn Pieczątki oraz Turystyk organizatorzy zapraszają wszystkich właścicieli samochodów terenowych, z rodzinami z dziećmi włącznie. Trasa poprowadzona zostanie utwardzonymi drogami szutrowymi, a punkty przyznawane będą za rozwiązanie przygotowanych zagadek, wystrzał z procy ludzkiej oraz… to tajemnica. Nie jest natomiast tajemnicą, że startujące załogi będą mogły poznać prawdziwą skocznię narciarską oraz wziąć udział w paintball’owej bitwie, a to wszystko w bajecznej górskiej scenerii.

Zupełnie inaczej sprawy będą się miały w wypadku klas Extreme Mechanik, Extreme Elektryk oraz Quad. Startujący w tych klasach zawodnicy nie spotkają na swojej drodze ani kawałka asfaltu, a krótki fragment dziurawej leśnej drogi będzie chwilą miłego odpoczynku… Na pokonanie trasy organizatorzy dają zawodnikom 10 godzin, w czasie których będzie możliwość spożycia ciepłego posiłku.

PLT_wisła2Baza rajdu oraz park serwisowy zlokalizowany będzie w Pensjonacie Pod Piramidą, który jest jednym z partnerów rajdu. Impreza rozpocznie się natomiast na wiślańskim rynku od prezentacji załóg, które wykonają paradny przejazd na placu Hoffa. Po części oficjalnej załogi udadzą się na tor off-road’owy Pod Piramidą, gdzie rozegrany zostanie prolog, a następnie wyruszą na przygotowane trasy.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po zakończeniu rajdu trzy najlepsze załogi każdej klasy otrzymają puchary, natomiast ufundowane przez sponsorów NAGRODY RZECZOWE zostaną ROZLOSOWANE wśród WSZYSTKICH uczestników imprezy! Bardzo podoba nam się takie podejście organizatorów, uważamy, że służy propagowaniu off-road’u wśród debiutantów, wśród załóg stawiających pierwsze kroki w terenowym sporcie motorowym.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy możecie znaleźć na facebook’owym profilu wydarzenia. Zgłoszenia możecie przesyłać na adres polskaligaterenowa@interia.pl, natomiast odpowiedzi na pytania uzyskacie dzwoniąc do organizatorów: Leon 724 524 991, lub Putin (!!) 601 398 109.

Na zakończenie dodam, że rajd zorganizowany będzie w pobliżu domu Adama Małysza, który być może odwiedzi go, by swą obecnością dodać zawodnikom animuszu!

Autor: Jacek Wojtan/Extremalna Grupa Medialna

Napisz komentarz