„Pomorskie Safari” pokonało pomorskie bezdroża

Kaszubskie Safari_628 maja bezdrożami Północnego Pomorza przejechali uczestnicy „Kaszubskiego Safari” . Początek wyprawy miał miejsce w miejscowości Połczyno i wzbudził zainteresowanie administratora lokalnego portalu www.wirtualne.polczyno.pl, który opisał wydarzenie na łamach swojej strony  i pomógł w zorganizowaniu sali w Wiejskim Klubie Kultury na odprawę i start wycieczki, za co organizatorzy pragną serdecznie podziękować.

Na start przybyło 9 pojazdów 4×4. Niektóre przygotowane w ciężki teren np. wspaniały Patrol, lub Jeep wyposażony we wszystko co niezbędne do przeprawy, to między tymi pojazdami toczyła się walka o każdą sekundę na zarezerwowanym na nasze potrzeby torze off-roadowym. Ostatecznie wygrał Jeep – Piotrze GRATULACJE.

Kaszubskie Safari_7Na udział w wycieczce zdecydowały się również bardziej standardowe auta takie jak Freelander, czy robiąca furorę Honda CRV z 2015 roku, która przejechała prawie wszystko nie ponosząc żadnych strat!!! Oczywiście po torze off-road’owym i piaskownicach nie „hasała” tak jak pozostałe auta, ale mimo wszystko Darkowi należy się „pełen szacun”, a specjaliści od marketingu z Hondy powinni wziąć udział w „Kaszubskim Safari”, aby zebrać materiał na reklamę tv.

Trasa nie była zbyt wymagająca, gdyż mimo opadów, woda wsiąkła w ziemię, pozostawiając jedynie kilka odcinków, na których można było ugrzęznąć w błocie. Mimo braku poważnych wyzwań off-road’owych „Kaszubskie Safari” dostarczyło wielu wrażeń turystyczno-rozrywkowych, uczestnicy odwiedzili wiele ciekawych miejsc, pobawili się w foto-zagadki, podziwiali ogrom Kaszubskiej zieleni, pól i lasów, a na zakończenie około 18.00, po przeszło 100 km trasy, zjedli ciepły obiad w restauracji. Tam też rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody.

Kaszubskie Safari_5Organizatorzy pragną wyrazić podziękowania Grupie Off-Road Trójmiasto 4×4 za wsparcie jeszcze przed rozpoczęciem wyprawy, Press Shots za piękne zdjęcia, miejscowości Połczyno i portalowi www.Wirtualne.Polczyno.pl za pomoc w zorganizowaniu miejscówki na start, torowi motocrossowemu Speed Star za otworzenie dla nas baru i użyczenie niezbędnego narzędzia do demontażu koła. Dziękują również pozostałym firmom, które miały związek z wyprawą za pozytywne przyjęcie „Kaszubskiego Safari” gdziekolwiek się pojawiło.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Press Shots.

Kaszubskie Safari_1 Kaszubskie Safari_2 Kaszubskie Safari_3 Kaszubskie Safari_4 Kaszubskie Safari_8 Kaszubskie Safari_9

Napisz komentarz