Górski roller coaster na Dzikowcu, czyli II odsłona PMPH6

logo h6 ver1Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6 to rajd, w którym po raz pierwszy połączono formułę 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy.

Pierwsze zawody z cyklu PM H6 rozegrane zostały w roku 2014 r. zyskując sobie niesamowitą sympatię uczestników oraz kibiców. Kolejne lata przyniosły dalszy rozwój imprezy, dzięki czemu na stałe zagościła ona w wielu kalendarzach startów. Na rok 2016 organizatorzy zaplanowali trzy rundy PMPH6, z czego runda druga rozegrana zostanie już 9 lipca w Dzikowcu.

Każda z trzech rund PM Penrite H6 jest imprezą jednodniową. Zawodnicy poruszają się po w pełni wytaśmowanej pętli  o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są odcinki specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać.

Rajd trwa 6 godzin i podzielony jest na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymują punkty. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Odcinki specjalne mają charakter przeprawy. Każda z klas ma wyznaczone swoje OS-y.
Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której mogą stacjonować serwisy. W trakcie zawodów zawodnicy mogą korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na terenie strefy serwisowej.
W miasteczku rajdowym znajduje się Biuro Rajdu, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów.

harmonogram Dzikowiec 2016 copy - smallSponsorem Tytularnym PMPH6 jest Katowicka firma Automore Sp. Z o.o. generalny dystrybutor marki PENRITE w Polsce .
Rywalizacja toczy się w trzech klasach. Wzorem rajdu Poland Trophy pojazdy zostaną podzielone na przypisane do klas No Limit, Advance i Challenge.

Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną. W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych. Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Zapraszamy 9 lipca 2016 Tor Off-Road w Dzikowcu ( woj. Dolnośląskie, Gmina Nowa Ruda).

Zapisy www.pth6.pl
lub
www.pt-serwis.pl

Źródło: Informacja prasowa Organizatora.

Napisz komentarz