Expedycja Kaszubia – Kociewie

Kaszubia naklejka 21Zapewne wśród naszych czytelników znajdą się osoby pamiętające i dobrze wspominające dawne Kaszubie. Jeśli tak, to podczas zbliżającej się sierpniowej Expedycji będziecie mieli niepowtarzalną okazję przeżyć swoiste deja vu.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Starogard organizatorzy mogli przygotować ponad 160-cio kilometrową trasę prowadzącą przez niedostępne na co dzień dla samochodów tereny leśne. Expedycja poruszać się będzie przez najciekawsze i najbardziej zróżnicowane leśnictwa: Brody Pomorskie, Opalenie, czy górzyste Dębiny.

Na specjalną uwagę zasługuje zabieg organizatorów mający na celu uniknięcie powstawania orków na trasie Expedycji. Trasa poprowadzona jest po pętli, na której wyznaczone są 4 miejsca startu, dzięki czemu załogi biorące udział w imprezie będą mogły zostać podzielone na cztery grupy startujące w różnych miejscach trasy, co powinno skutecznie rozwiązać problem „zakorkowanych” bezdroży.

Do udziału w Expedycji organizatorzy zapraszają zarówno posiadaczy seryjnych samochodów terenowych, jak i właścicieli samochodów przygotowanych do walki w ciężkim terenie. Roadbook przygotowany zostanie w sposób umożliwiający bezpieczne pokonanie trasy przez każdy samochód. Miejsca trudne i wymagające, które z pewnością przyciągną właścicieli przygotowanych samochodów, właściciele aut seryjnych będą mogli ominąć korzystając z przygotowanych dla nich objazdów.

XXI KaszubiaKociewie to niemal zupełnie wolna od przemysłu, niezwykle atrakcyjna turystycznie kraina. Malowniczo ułożone wsie, pradolina Wisły, zamek w Gniewie i starówka Nowego oraz inne liczne zabytki, powinny zadowolić oczy najbardziej wymagających turystów. Próby terenowe i ukryte pieczątki nasycą apetyt na jazdę wielbicieli trudniejszego terenu. Czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie??

Zanim podam Wam szczegółowe informacje dotyczące imprezy, nadmienię tylko, że jest ona bezciśnieniowa i wolna od rywalizacji. Przyznane zostaną tylko DWIE nagrody: Fair Play oraz dla Największego Pechowca.

Informacje organizacyjne:

Data: 6 sierpnia 2016 r.

Miejsce zbiórki: Leśniczówka Brody Pomorskie

Harmonogram imprezy:

7.00 – 9.00 uzupełnianie zgłoszeń, wydanie roadbook’ów, ustalenie miejsc startów i cała reszta „papierologii”

9.00 – Odprawa i wyjazd na trasę

20.00 – Ognisko z kiełbaskami oraz wręczenie nagród w leśniczówce Brody Pomorskie

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem adam@expedycja.pl najpóźniej do 1 SIERPNIA!!

Koszt uczestnictwa: 250 zł (50 zł zaliczki płat e przelewem, reszta gotówką w dniu imprezy)

Nr konta do wpłat: 77 1090 1102 0000 0001 2305 8058

Napisz komentarz