3×3 – trzecia runda trzeciego cyklu PM H6 przed nami!

banerek_fb_PMH6_III_runda_brzeg10 września rozegrana zostanie już trzecia runda trzeciej odsłony cyklu Przeprawowych Mistrzostw H6, imprezy która już w chwili swojego debiutu w 2014 wywołała sensację na polskiej scenie przeprawowej. Połączenie 6-godzinnego wyścigu na wytaśmowanej pętli z przeprawowym charakterem terenu w stylu Poland Trophy, na którym została wyznaczona trasa oraz punktacja premiująca zawodników, którzy w ciągu sześciu godzin pokonają jak największą ilość okrążeń sprawiło, że startujące załogi nie oszczędzając siebie ani maszyn walczyły o każde kolejne okrążenie, o każdy jeden punkt przybliżający je do zwycięstwa.

Tocząca się walka, wymagająca używania wyciągarek, trapów, pokonywania licznych i bardzo trudnych przeszkód, okazały się być na tyle widowiskowe, że na każdą rundę cyklu PM H6 przybywały szerokie rzesze kibiców, fotografów, filmowców. Nie inaczej będzie 10 września w Brzegu!!

harmonogram Brzeg 2016 copy II

W sezonie 2016 do organizatorów cyklu dołączył nowy Partner Tytularny – katowicka firma Automore Sp. z o.o. będąca generalnym dystrybutorem doskonałych produktów olejowych marki PENRITE. Współorganizatorem trzeciej tegorocznej rundy cyklu jest Stowarzyszenie Brzeg4x4.

Tak jak to wcześniej bywało, tak i tym razem rajd będzie trwał 6 godzin i zostanie podzielony na dwie 3-godzinne części, w trakcie których załogi będą musiały pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Na trasie zlokalizowane zostaną odcinki specjalne, za ukończenie których zawodnicy otrzymywać będą punkty. Zwycięża załoga, która w ciągu 6 godzin trwania rajdu pokona najwięcej okrążeń i zdobędzie najwięcej punktów.

Wzorem Rajdu Poland Trophy rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach: No Limit, Advance i Challenge. Do klasy No Limit zakwalifikowane zostaną auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną. W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych. Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Szczegółowe informacje na temat rajdu znajdziecie na stronie organizatora http://www.pt-serwis.pl/.

Napisz komentarz