Świętokrzyskie OTI po raz czwarty pojedzie dla dzieci ze świętokrzyskich domów dziecka!

OTI świętokrzyskie 2016_1W chwili gdy pisze ten tekst w wielu miejscach kraju opada kurz i dogasają ogniska po różnorodnych spotkaniach terenowych mających uczcić Dzień Niepodległości. Mając nadzieję, że bawiliście się dobrze, właściwie przy tym korzystając z otrzymanej wolności, z radością odnotowujemy początek przygotowań do kolejnej tradycyjnej już wielkiej imprezy łączącej środowisko OFF-ROAD’owe – Ogólnopolskiej Terenowej Integracji dla Choinki. Jako pierwsza o początku przygotowań poinformowała nas ekipa świętokrzyska, czyli połączone siły Klubu Wertep z Brodów, Stowarzyszenia Świętokrzyskie Jeep oraz Bazy OFF-ROAD’owej CAMP4x4 z Małego Jodła!

Świętokrzyska edycja OTI 2016 będzie miała miejsce 3 grudnia na pograniczu ziemi iłżeckiej i ostrowieckiej. Organizatorzy zapowiadają imprezę w formie zlotu, z drobnymi elementami rywalizacji. Celem przyświecającym OTI, tradycyjnie już, jest zbiórka pieniędzy na prezenty dla dzieci ze świętokrzyskich domów dziecka. Na realizację założonego celu zostaną przekazane wszystkie pieniądze zebrane z wpisowego oraz z licytacji fantów otrzymanych od, jak zawsze hojnych sponsorów. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Pani Wójt Gminy Brody, dzięki czemu możecie liczyć na dobrą zabawę na bezdrożach gościnnej i przyjaznej OFF-ROAD’owi gminy.

Organizatorzy przewidują dwie klasy, do których zgłaszać mogą się zawodnicy, zależnie od posiadanych samochodów, które za sprawą magii Świąt 3 grudnia staną się reniferami:

 1. RENIFER WYPRAWOWO-WŁÓCZYKIJOWY (turystyk)
  Zwierzę wyposażone w napęd czterokopytny o rozmiarze podkowy do 35 cali z dowolną podeszwą. Renifer nie może posiadać magicznego kołowrotka. Stworzenie to ma służyć Św. Mikołajowi do rozwózki prezentów w bardziej cywilizowane i przyjazne strony świata.
 2. RENIFER PRZEPRAWOWO- GRZĘZNĄCY (wyczyn)
  Zwierzę wyposażone w napęd czterokopytny mogące posiadać kończyny przeszczepione od innych stworzeń bardziej wytrzymałych. Podkowa dozwolona do 37 cali – Podeszwa nie ma znaczenia. Zaletą owego stwora jest magiczny kołowrotek z liną i pasami. Zwierze może posiadać wszczepione zastawki serca jak również wymieniony cały organ. Z założenia taki stwór ma służyć Św. Mikołajowi do rozwózki prezentów w bardzo niedostępne krańce świata

Trasy będą prowadzić drogami szutrowymi w okolicach Jeziora Brody, a urozmaicone będą próbami sprawnościowymi.

Podczas imprezy prowadzone będą zbiórki maskotek oraz słodyczy, które również trafią do dzieci pozwalając im poczuć ducha Świąt. Pamiętajcie, że to co dla Was jest drobiazgiem, dla dzieciaków może być czymś bardzo wyjątkowym!!

W 2015 roku w świętokrzyskim OTI wzięło udział ponad 100 ekip z całego kraju. Na prezenty dla dzieci ze świętokrzyskich domów dziecka udało się zebrać imponujące 23.132 zł oraz górę słodyczy i zabawek. Mamy nadzieję, że w roku 2016 uda się Wam pobić zeszłoroczny wynik i wywołać jeszcze więcej uśmiechów na twarzach dzieci!!

Informacje szczegółowe:

 • Data: 3 grudnia 2016
 • Baza imprezy i start: Stadion Kamienna Brody w Brodach Iłżeckich
 • Wpisowe: minimum 200 zł od załogi (możesz przekazać więcej jeśli tylko chcecie i możecie)
 • Biuro Imprezy otwarte będzie od 8.30
 • Wyjazd załóg miedzy 9.00 a 10.00 w zależności od tego jak sprawnie się odprawicie ;-) .

Komandorem imprezy jest Szymon Zawłocki z Klubu Wertep Brody (tel. 692 443 924). Bieżące informacje o przygotowaniach do imprezy znajdziecie na facebook’owym profilu wydarzenia.

Napisz komentarz