Garmin GPSMAP 276Cx czyli coraz trudniej zgubić się w terenie!

Garmin GPSMAP 27Cx_1Każdy kto choć raz wybrał się na wyprawę terenową wie, jak ważna jest właściwa nawigacja. Przed każdą wyprawą przygotować należy mapy, przewodniki, aplikacje, czy urządzenia. No właśnie, urządzenia. Pozycję lidera na rynku producentów urządzeń nawigacyjnych od dawna okupuje firma Garmin, dlatego też nie można przejść obojętnie obok najnowszego urządzenia z czarno niebieskim logo.

Nowy model Garmin GPSMAP 276Cx jest wyposażony w całą gamę najnowocześniejszych funkcji, a jednocześnie kontynuuje dobre tradycje i sprawdzone rozwiązania modelu 276.  By właściwie ocenić swoje położenie urządzenie korzysta z dwóch systemów nawigacji satelitarnej: amerykańskiego GPS oraz Rosyjskiego GLONASS. Aby właściwie wskazać kierunek podróży urządzenie zostało wyposażone w 3-osiowy kompas czy wyświetlacz barometryczny. Wszystkie dane prezentowane są na dużym i przejrzystym 5-calowym ekranie.

Garmin GPSMAP 276Cx przeznaczony jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach. Doskonale poradzi sobie w samochodzie terenowym przemierzającym pustynne piaski, jak i na pokładzie łodzi zalewanej morskimi falami. Trwałość i szczelność obudowy potwierdza certyfikat IPX71! Do urządzenia dostępna jest szeroka gama uchwytów, umożliwiających solidny montaż w każdym pojeździe.

Urządzenie obsługuje różne opcjonalne mapy, takie jak mapy morskie BlueChartg2 HD, mapy Garmin TOPO oraz TOPO PRO, City Navigator NT, własne mapy Garmin oraz mapy rastrowe BirdsEye Select. Gniazdo microSD umożliwia dalsze rozszerzenie pamięci, na której można zainstalować dodatkowe mapy. Kupujący model GPSMAP 276Cx otrzymują urządzenie wyposażone w dużą pamięć wewnętrzną o pojemności 8 GB z fabrycznie załadowaną mapą bazową całego świata i rekreacyjną mapą Europy, a także w darmową roczną subskrypcję usługi Obrazy satelitarne BirdsEye.

Garmin GPSMAP 27Cx_2W połączeniu z odpowiednimi mapami urządzenie GPSMAP 276Cx oferuje dodatkowe funkcje nawigacyjne, takie jak dobrze znany tryb Drive do nawigacji drogowej lub funkcję Kręte drogi dla motocyklistów, która wybiera drogi poboczne i przyjemniejsze do jazdy motocyklem. W połączeniu z mapami TOPO PRO urządzenie umożliwia wybranie różnych opcji wyznaczania tras rekreacyjnych, np. wybór odpowiednich klas dróg dla każdej aktywności lub pojazdu. Dla osób, które preferują nawigację na trasach i szlakach, nowe urządzenie nawigacyjne 276Cx zapewnia również zaawansowaną nawigację według śladu.

Nowe urządzenie nawigacyjne GPSMAP 276Cx jest również wyposażone w liczne zaawansowane funkcje łączności. Za pośrednictwem zestawu słuchawkowego Bluetooth można odbierać w kasku nadawane komunikaty nawigacyjne TTS. Natomiast po podłączeniu do smartfonu można korzystać z usługi Active Weather, która zapewnia prognozy pogody oraz animowany widok radaru pogodowego na ekranie mapy, powiadomień z telefonu o otrzymanych e-mailach, SMS-ach lub aktualizacjach z mediów społecznościowych lub z usługi LiveTrack, która umożliwia udostępnianie swojej dokładnej pozycji rodzinie i znajomym. Urządzenie może również komunikować się bezprzewodowo z zewnętrznymi czujnikami za pośrednictwem technologii ANT+, takimi jak czujnik tempe_ do odczytu temperatury na zewnątrz. Można także podłączyć je do sieci Wi-Fi, aby przeprowadzać aktualizacje lub synchronizacje bazy danych Garmin Connect_.

Garmin GPSMAP 276Cx wydaje się być świetnym kompanem nawet najdalszej podróży. Już dziś możecie zapoznać się z nim bliżej w sklepie Terenowa Turystyka!

Napisz komentarz