Nissan Patrol szuka domu!!

Nissan Patrol (2)Jakiś czas temu odezwał się do mnie stary znajomy, którego kuzynka, na skutek sytuacji życiowej, musi sprzedać Nissana Patrola. Jeśli szukasz fajnej terenówki, to być może Cię zainteresuje. Przyzwoity samochód w dobrym stanie, zdrowy blacharsko, nie przeinwestowany, jednym słowem fajne auto za rozsądne pieniądze. Ale po kolei.

Historia samochodu

Patrola do Polski sprowadziło polskie małżeństwo, które po kilku latach pobytu w kraju tulipanów postanowiło wrócić do Polski. Po przyjeździe do kraju samochód został poddany delikatnej przebudowie, której zawdzięcza swój obecny stan. Jako że właściciele auta mieszkają w górach, to i samochód musiał odpowiadać ich oczekiwaniom. Miało być to dobrze wyglądające rodzinne kombi z możliwością swobodnego poruszania się po okolicy, a także z funkcją… odśnieżania. I tak się stało. Niestety, samochodem nie cieszyli się długo. Nie zagłębiając się w sytuację małżonków, postanowili oni się rozstać, a samochód stanowi rodzaj alimentów na dzieci, dlatego też musi zostać spieniężony. Tyle w temacie.

Reklama

Reklama

Informacje o samochodzie:

  • Marka: Nissan Patrol GU Y61
  • Rok produkcji: 1999
  • I rejestracja w Polsce: 10.2016 r.
  • Kraj pochodzenia: Holandia
  • Silnik: 2,8 TDi
  • Przebieg: ok. 195 tyś. km
  • Informacja o samochodzie z Centralnej Ewidencji Pojazdów: HistoriaPojazdu_NISSAN_20170615_192241

Opis samochodu

Nissan Patrol (33)Samochód przeszedł remont blacharski, o którym zbyt wiele nie wiem. Na pewno jest cały malowany i ogólnie prezentuje się nieźle. Podłoga jest o dziwo ZDROWA. Samochód jest w Polsce od jesieni 2016 i nie służył do orania w terenie, tak więc wilgotne błoto nie spowodowało jeszcze rozwoju korozji. Jedynym mankamentem zewnętrznym samochodu jest lekko uszkodzony tylny zderzak – samochód musiał oprzeć się o coś. Uszkodzenie widoczne jest na załączonych zdjęciach.

Samochód stoi na oponach General Graber AT 315/75/16 z 2014 roku (na zapasie jakieś maleństwo, zupełnie nienadające się do wykorzystania w swojej roli). Opony nie są zużyte, co również widać na zdjęciach. Wszystkie amortyzatory zostały wymienione (łącznie z amorem skrętu) i teraz Parch wyposażony jest w IRONMAN’y +2” (na moje oko) – również widoczne na zdjęciach. Przedni napęd zapinany jest za pośrednictwem ręcznych sprzęgiełek AVM, które znane są chyba każdemu sympatykowi Patrola.

Nissan wyposażony jest w wyciągarkę elektryczną Power Winch 12000 LBS ze stalową liną. Tak, wiem, że to nic specjalnego, ale z tego co wiem to służyła ona głównie do obsługi pługu do odśnieżania.

Wewnątrz samochód zrobiony został elegancko. Oryginalne fotele zastąpione zostały kompletem z VW lub Audi, czyli na bogato – elektryka oraz skóra, na dodatek wentylowana. Samochód zarejestrowany jest jako 2 miejscowa ciężarówka. Właścicielowi nie przeszkadzało to wyposażyć go w miejsca siedzące dla 4 osób. Od nabywcy zależy w jaką stronę pójdzie, czy zbuduje dwumiejscową wyprawówkę, czy też spróbuje zarejestrować auto na 4 osoby, czy też podejmie ryzyko jazdy we czwórkę dwuosobowym, według dokumentów, samochodem.

Rozrywkę podróżującym zapewnia stacja multimedialna Peyjing, która m.in. obsługuje zamontowaną kamerę cofania.

Podsumowanie:

Prezentowany Patrol wyceniony został na 36 tyś. zł, sprzedający rozważy jednak każdą, mieszczącą się w granicach rozsądku, ofertę. Jest to dobry samochód do rozpoczęcia przygody z terenową turystyką, lub solidna baza do budowy samochodu wyprawowego. Wszyscy, którzy mieli kontakt z samochodami terenowymi wiedzą, że ich główną bolączką jest gnijąca podłoga. Tutaj jest ona zdrowa i nie wymaga kosztownej naprawy. Wnętrze auta jest dobrze utrzymane, a zamontowane zawieszenie oraz sprzęgiełka pozwalają mieć nadzieję na wieloletnie, komfortowe i bezproblemowe użytkowanie.

Jeśli jesteście zainteresowani samochodem, to możecie go obejrzeć w Paniówkach niedaleko Katowic. W celu umówienia oględzin kontaktujcie się z Maćkiem, moim znajomym, który przyjechał do mnie Patrolem, pod numerem telefonu 668 668 320.

Nissan Patrol (1) Nissan Patrol (2) Nissan Patrol (3) Nissan Patrol (4) Nissan Patrol (5) Nissan Patrol (6) Nissan Patrol (7) Nissan Patrol (8) Nissan Patrol (9) Nissan Patrol (10) Nissan Patrol (11) Nissan Patrol (12) Nissan Patrol (13) Nissan Patrol (14) Nissan Patrol (16) Nissan Patrol (17) Nissan Patrol (18) Nissan Patrol (19) Nissan Patrol (20) Nissan Patrol (21) Nissan Patrol (22) Nissan Patrol (24) Nissan Patrol (27) Nissan Patrol (28) Nissan Patrol (33)

Napisz komentarz